Jelenlegi hely
Fontos, hogy fiatal korban sajátítsuk el az olvasást
Az első osztályos tanulmányok nem tűnnek túl nehéznek, gyakorlatilag olvasni és számolni tanulnak meg a gyerekek ebben a korban, azonban ez az időszak jelentősen meghatározza a későbbi fejlődésüket is. Bejegyzésünkben az olvasás megfelelő elsajátításának előnyeiről lesz szó.
Az olvasás már a további tanulmányokra rányomja a bélyegét. Minél fiatalabb korban tanul meg valaki rendesen olvasni, annál nagyobb az esélye, hogy a magasabb szintű tanulmányokat is sikerrel fogja teljesíteni. Ha a tananyagokat a nem megfelelő olvasás miatt több ideig tart feldolgozni, megérteni valakinek, akkor a hátránya a kortársaihoz képest évről évre növekedni fog, és a vártnál nehezebben fogja venni az akadályokat. Az olvasás szeretete a szókincsre és a kifejezőkészségre is jó hatással van. Ez különösen fontos fiatal korban, amikor az alapvető szókincsünket alakítjuk ki.
A rendszer olvasás a képzelőerőre és a kreativitásra is nagy hatással jár. Gyerekkorban kevesebb inger ér minket, ezért ebben az időszakban minden ilyen ingernek a hatása felerősödik. Az olvasmányok, könyvek csak leírt szövegek, a „képeket” a képzeletünk teszi a történetek mögé.
A legtöbb gyermek az iskola első osztályában találkozik először az olvasással, és ott is sajátítja azt el. Nem mindenkinek elegendő azonban a tanórai foglalkozás, hanem otthoni gyakorlásra, foglalkozásra van szükségük. Ehhez a szülőknek is lehetősége van olvasás gyakorló beszerzésére, mely segítségével saját maguk tudják fejleszteni gyermekük olvasási készségeit.